DSG Şanzıman Nedir?

DSG Şanzıman Nedir?

Şanzıman bir araç için çok önemlidir. Hız değiştirme kutusu ve vites kutusu olarak da bilinir. Otomotiv sektöründeki gelişme şanzımana da yansımış ve otomatik modeller hayatımıza girmiştir. Çift kavramalı veya otomatik olarak da tanımlanan şanzıman türünde, DSG açılımı ‘’Direct Shift Gearbox’’ şeklindedir.

Otomotiv sektörü çok yoğun bir çalışma ve çaba içerisindedir. Şanzıman üzerine yapılan çalışmalarda araçların vites değişimini çok daha pratik hale getiren ürünler ortaya çıkarılmıştır. Otomatik şanzıman modellerinin gelişimi ile yollarda daha seri ve konforlu araçların çoğaldığını gözlemlemek söz konusu olmuştur. Çok seri ve hızlı şekilde vites geçişi sayesinde araçların daha kolay ve verimli şekilde kullanımı söz konusu olmuştur.

Araç kontrolünü kolaylaştıran şanzıman modeli aracın seri kullanımına da önemli derecede destek vermiştir. Çift kavramalı yapısı ile daha dayanıklı ve kullanışlı bir şanzıman modeli karşınıza gelmektedir. Yüksek teknolojisi ile gelişimi simgeleyen şanzıman modeli, kullanıldığı araçlara artı bir değer katmaktadır. Güvenli ve konforlu yolculuk düşünen her sürücü aracında bu sistemin olmasını ister.

 

DSG Şanzıman Nedir?

DSG Şanzıman Nedir? İlk Olarak Hangi Marka Tarafından Kullanılmıştır?

DSG Şanzıman Nedir? İlk Olarak Hangi Marka Tarafından Kullanılmıştır?

DSG Şanzıman çok önemli bir teknoloji ürünüdür ve günümüzde otomotiv markalarının tamamına yakını bu sistemi kullanmaktadır. Bu sistemi üreten ve il kullanan marka ise Volkswagen markası olmuştur. Araçların daha seri ve konforlu olmasını sağlayan bu sistem günümüzde sürekli gelişen ve üzerinde çalışılan bir sistem olarak kendini göstermiştir.

Seri araç kullanma konusunda modern ve gelişmiş şanzıman modelinin çok önemli katkısından söz etmek mümkündür. Rahat bir sürüş imkânı sağlayan şanzıman modeli araçların seri yapısına önemli katkı sağlar. Klasik olarak bilinen düz ve otomatik vites araçlara göre DSG Şanzıman kullanan araçların çok daha konforlu bir sürüş imkânına sahip olduğu bilinmektedir. Araçların marka ve model kalitesi arttıkça araç özellikleri içinde bu tür sistemlerin daha belirgin bir şekilde ortaya çıktığı görülmüştür.

Araç sürüş konforunu geliştirme konusunda yıllardan veri önemli çalışmalar yapılmıştır. Halen devam edilen bu çalışmalarda sürüş konforu, verimlilik, emniyet ve tasarruf konuları çok önemli bir temel oluşturmuştur. Otomatik şanzıman modellerinin yaygın kullanımı ile bu konuda çok önemli gelişmeler yaşanmıştır. Şanzıman üzerinde yapılan gelişim çalışmaları sayesinde otomotiv sektörünün hızlı gelişimini görmek daha kolay olmuştur.

 

DSG Şanzıman Nedir? İlk Olarak Hangi Marka Tarafından Kullanılmıştır?

DSG Şanzıman Araçlara Ne Sağlar?

DSG Şanzıman Araçlara Ne Sağlar?

DSG Şanzıman araçlara pek çok konuda önemli katkı ve avantaj sağlar. Sağlıklı konforlu ve güvenli ulaşıma ek olarak, özellikle de aracın güçlü ve tasarruflu olmasını sağlamak için, bu nitelikli teknolojilerden yardım almak gerekir. Günümüz standartlarında burada karşınıza çıkan önemli teknolojiler, araçların performansını en iyi ve olumlu şekilde etkiler. Aracın hızının kontrol altında tutulması, vites geçişlerinde zaman kaybı yaşanmaması önemlidir. Buna mukabil olarak aracın devrini düşürmemesi ve yakıttan tasarruf sağlaması, yine çok önemli konular arasında yer alır. Herhangi bir aracın, yüksek verimlilik ve yüksek performans konusunda beklentilerini karşılayacak yeni teknolojilere bakmak gerekir. Modern şanzıman modellerinin günümüz standartlarında ortaya koymuş olduğu geniş imkânlar, gayet avantajlı ve nitelikli bir fırsat ortaya koyar.

Otomotiv sektörünün özellikle şanzıman modelleri konusunda yıllardan beri önemli çalışmaları ortaya çıkmıştır. Volkswagen ve Audi markasının öncülük yapmış olduğu bu teknoloji gelişimi, giderek yayılmış ve günümüzde öne çıkmış olan pek çok otomotiv markası bu sistemleri kullanmaya başlamıştır. Daha modern, konforlu ve rahat ulaşım beklentisi içerisinde olan herkes, kaliteli araçları tercih ederken bunların sistemine yakından bakmalıdır. Şanzıman sistemi modern ve kaliteli olan araç tercihleri, sürücüler için daha makul ve uygun bir sonuç yaratmıştır. Özellikle de otomatik şanzıman modellerinin kavrama kapasitesi ve seriliği sayesinde sürüş kabiliyetini daha üst düzeyde görmek söz konusu olmuştur.

 

DSG Şanzıman Araçlara Ne Sağlar?

DSG Şanzıman Arızası

DSG Şanzıman Arızası

DSG şanzıman arızası tüm araçlar için çok önemli bir sorundur ve hemen çözüm gerektirir. Çift kavramalı şanzıman modellerinin verimli çalışması, araçların randımanlı yolculuğu için her zaman büyük öneme sahiptir. Pek çok dişlinin ve pek çok parçanın bulunduğu vites kutusu, her zaman için kolay çalışır durumda olmalıdır. Zorlama durumlarında veya kontrolsüz vites kullanımı durumunda, bazen aşınma, kırılma ve dejenerasyon gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Genel olarak bu gibi durumlar araç sesinden tanınırken, yolculuk performansında da önemli bir düşüş söz konusu olabilir. Vites geçişlerinde zorlanma, uğultu ve çıkan tuhaf seslerin yanı sıra, titreme gibi durumlar önemli bir problem olduğunu haber verir. Bir takım arızaları giderme konusunda uzman olan ekiplerimiz devreye girdiğinde, şanzıman problemlerini büyük bir hızla giderir ve size bu konuda yardımcı olur. Servisimizin şanzıman ile ilgili sorun giderme çalışmaları bir an evvel sonuç veren pratik hizmetler arasında yer almaktadır. Modern teknolojinin otomotiv sektörüne katmış olduğu yenilikleri korumak gerekir. Her bir parça ve sistemin ihtiyaç duyduğunda, doğru bir bakım ve güvenilir bir tamir hizmetinden yardım alınması gerekir. Revizyon, kontrol, yağ takviyesi ve gerekli bakımlar noktasında, servisimiz örnek çalışmalarla karşınıza gelmiştir. Gerekli çalışmaları yaparak mevcut arızaların tespit edilmesi ve giderilmesi noktasında, servisimiz örnek bir hizmet adresi olmaya devam etmiştir. Aracınızın performans ve potansiyeli açısından servisimizin çözümleri size genel anlamda ışık tutarak yardımcı olacaktır. Oldukça pratik ve avantajlı çalışmalarla servis olarak şanzıman problemlerine uygun hizmetler vermek durumundayız. Şanzımanın her türlü ihtiyacı uygun şekilde karşılanırken, servisimizin uygun hizmet ve uygun fiyat politikası size çok büyük destek sağlayacaktır. Vites değiştirme, hızlanma ve yavaşlama konusunda DSG şanzıman bir araç için kritik sistem ve malzemeleri içerisinde bulunur. Çok yoğun şekilde kullanılan araçlarda, vites geçişlerini sağlayacak sistemin yine aynı yoğunlukta çalıştığı görülmektedir. Bu çalışmaya karşılık bir takım yıpranma, arıza hatta dişli parçalarında kopma sorunları ortaya çıkabilmektedir. Genelde şanzıman yağında herhangi bir sorun oluştuğunda, çalışma esnasında farklı sorunların da ortaya çıkması söz konusu olabilir. Her türlü arızayı giderme konusunda yetkili olan servisimiz, usta teknik kadrosu ile birlikte her zaman siz değerli müşterilerine kolaylık avantaj ve hizmet fırsatı sağlamıştır.

DSG Şanzıman Arızası